Ляпавко (gvirinko) wrote,
Ляпавко
gvirinko

Rathen - Děčín - Bad Schandau

Вчора в нас був чи не найінтенсивніший день-подорож (ever?). Напів-імпровізація з ідеально підлаштованим (під нас) транспортом.
Якщо потяг - це ПО, а паром - це ПА, то наші пересування виглядали б так:
ПОПОПАПАПОПОПОПАПАПОПО

Це ми вирішили подивитись на Саксонську Швейцарію - національний парк біля Дрездена з пісчаниковими горами.

Одна з найвідоміших атракцій там - скеля і міст Бастай, вони знаходяться коло містечка Rathen, але на іншому березі річки (від станції).
Тому там ходить пором туди-сюда, переправа займає рівно 2 хвилини. Пором розрахований на 300 людей, але пересувається без мотору - за рахунок течії (круто, да?). А щоб його не знесло, він прив'язаний тросом.

Отут його видно, тільки відчалив:
Поромна переправа в Ратені

Загалом місцина виглядає так:
Untitled

Завихрення Ельби так (яка гарна річка!):
Ельба

А міст Бастай так:
Міст Бастай

Поряд з ним для відвідувачів відкрито середньовічне скельне місто Neurathen - на скелях прокладені доріжки і сходи, а внизу прірви-прірви, мені було не по собі.
Neurathen

В якийсь момент Льоша каже такий: поїхали пообідаємо в Чехії!
І ми взяли й поїхали. В Дечин ("столицю" Богемської Швейцарії). В нас було 3 години, за які ми пообідали, погуляли по Дечинському замку,
Замок в Дечині (Чехія)

(туди веде "довга дорога"),
Untitled

подивились на синагогу (вона жовта зліва),
Untitled

і повештались пустельними (де всі люди??) вулицями з симпатично облупленими і романтичними будиночками.
Untitled

Потім повернулись у Німеччину в Bad Schandau і вирішили там теж погуляти. Там так само тре від залізничної станції добиратись до міста на поромі, але (що цікаво) до міста треба ще хвилин 10 плисти.
І врешті-решт ми сіли там жеж на наш експрес до Берліна.

Мусимо обов'язково цього літа з палаткою в цю "Швейцірію" забуритись. Походити численними пішоходними маршрутами і покататись вздовж Ельби на роверах, або на каяках?
Виклала на флікр ще трохи фоток.

Логістика:

Влітку з Берліна-Südkreuz пускають раз на тиждень, в суботу, спеціальний потяг до Саксонської Швейцарії (офіційна назва: RE "Sächsische-Schweiz-Express"). Виходе він о 7:20 ранку, а повертається о 18:49 вечора. Дорога займає десь 2,5 години. Цікаво, що до Дрездена експрес їде без зупинок, а потім зупиняється в купі маленький містечок на Ельбі (Rathen-Königstein-Bad Schandau). Колія прокладена вздовж річки, дуже мальовничо.

Як звідти глянути на Чехію:

Останнє містечко на німецькій стороні - Schöna (наступне після Bad Schandau) і це кінцева зупинка міської електрички з Дрездена (так само вздовж Ельби йде). А якщо там в Шьоні переправитись паромом на інший бік - то вже буде чешьске містечко Hrensko на 300 жителів (це я в gavailer прочитала, в нього дуже гарний репортаж про це).

Але ми вирішили спробувати глибше в Чехію - в Дечин. Туди можна доїхати регіональним чи ЕС-потягом від Bad Schandau (десь за 20 хвилин). Ми трохи ризикували, бо не взяли з собою паспорти і могли нарватись на штраф, але не нарвались :)
Tags: czech, deutschland, фотки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments