Ляпавко (gvirinko) wrote,
Ляпавко
gvirinko

Стокгольм

Я мало що знала про Стокгольм, і він мені чомусь вважався невеличким пласким містом з вузькими вулицями, над якими нависають темні будинки. А ще там мало б бути дуже холодно, бо то ж таке північне місто. І все виявилось навпаки. Чи то він тільки показався нам таким боком..
Мене захопила його природність і багаторівневість.
SG1L7158

Будинки таких приємних оку кольорів. Якщо то синій - то глибокий navy blue, якщо червоний, то густий і м'який.
Скелі, які стирчать з боків будинків, під дорогами, над дорогами і поряд з дорогами.
SG1L7163

Ми потрапили туди в основному завдяки dziga_ya, яка притулила нас в себе вдома, в справжньому шведському домі зі справжнім шведським інтер'єром (типу як в журналі nicety) і пригощала шведською рибою.

17-19 квітня. Це були, здається, перші теплі весняні дні. Зеленина не встигала за сонцем, на відміну від людей, які одразу перебрались у футболки і платтячка.

Я зробила була табличку в ворді з місцями, куди ми мусили потрапити, але ми трохи на то підзабили, тому встигли тіки: погуляти старим містом (+ разом з типу безкоштовним туром), сходити в музей Vasa, в парк Скансен, блукати мостами на різні острови, з'їздити в королівській палац Дротнінгхольм.

Найбільше мені сподобалось у Стокгольмі ходити пішки. Потім глянула - за 72 години перебування - 50 км!
І ше я в захваті від двох місць, які знаходяться поруч, на острові Djurgården:

Музей Vasa. Нам сказали таке: якщо у вас є час лише на 1 музей в Стокгольмі - сходіть в цей музей. Він присвячений лише одному кораблю, що 333 роки був затоплений, потім його підняли, припаркували і навколо побудували стіни й стелю. Смішну історію має той корабель: його довго й старанно будували, прикрашали, то мав бути найкращий шведський бойовий корабель - висотою 52 метри - величезний! І от він вийшов у своє перше плавання.. і за 20 хв потонув. Всьо :)
В цьому музеї ми пробули години 4 (не в останню чергу завдяки безкоштовному вайфаю і смачній столовці). Подивились там документальний фільм, сходили на екскурсію, почитали, як цю громадіну підіймали з дна, як жили тоді люди, як виглядали тоді люди (вчені відтворили тіла й обличчя), як вони розмовляли, і ше потикали купу всяких кнопочок.
Дивіться, які на його фоні люди чорні крапочки:
IMG_0770

Парк Скансен (офіційно: музей під відкритим небом + зоопарк).
А в Скансені мене найбільше тягнуло до Nordic Animals, я раніше ніколи не бачила північних оленів і лосів. Вони такі сумні й клааасні..
SG1L7199

А ще ведмідь, у якого був гамак, гойдалка, різні іграшки, власна річка і дерево, на якому він довго сидів і гриз шось:
SG1L7203

А ще ведмедиця, за якою хвостиком ходили 3 ведмежати, а ще свинська сім'я з парою десятків смугастиків. Я страшно там тішилась.

Фотки в повний ріст (77 шт.) виклала в альбом на флікрі.

Транспортне: В аеропорті (Арланда) на інфо-стойці купили 72-годинну транспортну картку, яка (в тому числі) дозволяє доїхати з аеропорту до центру (автобус+електричка). Це найдешевший спосіб дістатись центра.

Зробила собі картинку на робочий стіл:
SG1L7150
Tags: sweden, фотки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments